Sršňová - archiv

Zdravím všechny žáky a jejich rodiče,

touto cestou bych ráda poděkovala všem, kteří se mnou na dálku spolupracují. Vím, že je to mnohdy složité, nejen pro Vás, ale věřte tomu, že i pro mě.

DĚKUJI VÁM za vaši trpělivost a spolupráci. heart

Velice mě však mrzí, že jsem od některých doposud neobdržela ani jeden úkol (a to ani po telefonické domluvě!!!!).

Obávám se, že by žákům mohlo učivo do budoucna chybět, a také toho, že  nebudu moci při tvorbě výsledné známky na vysvědčení zohlednit domácí přípravu, čímž bych někomu jen velmi nerada uškodila. sad

Současně bych ráda upozornila na skutečnost, že veškeré učivo zadávám pouze do studijní skupiny na stránkách www.skolavpyzamu.cz, kde jsou snad již všichni přihlášeni.

Pokud ve studijní skupině nejste, nebo si nepamatujete heslo, kontaktujte mne, prosím, prostřednictvím e-mailu.

e-mail: zsdamn.srsnova@seznam.cz

Děkuji a přeji Vám všem příjemně strávené jarní dny. Snad se brzy uvidíme. smileyyes

PŘEHLED ONLINE HODIN

ČJ 6 - středa v 10:30

ČJ 7 - čtvrtek v 10:30

AJ 8 - pátek v 10:30

STARŠÍ UČIVO

Český jazyk 6. ročník smiley

SLOVESA

- uč. str. 86 cv. 1,2 (do středy 22.4.)

- 87 cv. 7 tajenka za malou 1

SHODA PŘÍSUDKU S PODMĚTEM

- uč. str. 100 cv. 10, pro rychlíky 101 cv. 1,2, připravit si do příští "hodiny"

(kdo není na skype, pošle foto vypracovaného cvičení na mail zsdamn.srsnova@seznam.cz)

+ PRACOVNÍ LIST ONLINE  - shoda po s př - úvod

pro rychlíky - shoda po s př 2

STUPŇOVÁNÍ PŘÍDAVNÝCH JMEN

- vysvětlení ZDE

- procvičuj ZDE

- do příští online hodiny (středa 8.4.) zpracovat do sešitu cv. 4,6 ze strany 66 v učebnici (kdo není na skype, pošle mailem)

PŘÍDAVNÁ JMÉNA - PRACOVNÍ LIST

testík - přivlastňovací přídavná jména

KVÍZY

vyjmenovaná slova

přídavná jména

podstatná jména

slovní druhy

PŘIPOMÍNÁM PŘEČÍST KNIHU, žánr -  DOBRODRUŽNÁ LITERATURA (zpracovat do čtenář. deníku).

POZOR! Někteří ještě nemáte odevzdáno!

• Charakteristika 6.docx - vyplněné poslat na mail zsdamn.srsnova@seznam.cz
  •  !! Piš ve větách, ne jednoslovné odpovědi !!

Procvičuj na stránkách:

Koncovky přídavných jmen

Koncovky přídavných jmen 2

Přídavná jména měkká

Přídavná jména tvrdá

Čeština hrou

Umíme česky

Online cvičení

Český jazyk 7. ročník

SPOJKY

- uč. str. 40 cv. 2,3 nepřepisovat věty, pouze slova (kontrola online úterý 21.4., kdo není na skype - pošle mailem do konce týdne)

OPAKOVÁNÍ PRAVOPISU

- uč. str. 52 cv. 5

- uč. str. 53 cv. 1,3 (kdo není na skype, pošle mailem)

Psaní MĚ/MNĚ - kvíz

Opakování pravopisu

- uč. str. 52 cv. 2,3 budete mít připraveno na čtvrteční "hodinu".

INFO pro ty, kteří nejsou na skype - pošlete alespoň foto sešitu mailem, či přes messenger.

PŘEDLOŽKY

- uč. str. 37 cv. 1,2 budou mít všichni ve školním sešitě připravené na úterní online hodinu (kdo není na skype, pošle mailem)

- procvičování online ZDE

- slovní druhy ZDE

PRACOVNÍ LIST ONLINE

psaní mě/mně (vyplníš online, klikneš na finish, send my answers to my teacher a vyplníš - jméno, třídu, předmět a mail zsdamn.srsnova@seznam.cz)

shoda po s př - opakování

shoda po s př 2

KVÍZY

příslovce

vyjmenovaná slova

přídavná jména

podstatná jména

slovní druhy

STUPŇOVÁNÍ PŘÍSLOVCÍ​ - online procvičování - ZDE

ČTENí -  využij volný čas ke čtení a rozvíjení slovní zásoby, každou přečtenou knihu zpracuj do čtenářského deníku

POZOR, stále nemám od většiny!!!!!

Úkol pro kuchtíky:

1. Vyber si jedno z tvých oblíbených jídel, které připravíš pro svou rodinu. S vařením ti může pomáhat maminka, tatínek nebo sourozenec.
  2. Napiš POPIS svého PRACOVNÍHO POSTUPU, který zašleš na můj mail , abych si jej mohla přečíst. (ve Wordu, případně LibreOffice)
  3. Pro zájemce! Zašli foto svého výtvoru. yes

Procvičuj na stránkách:

Čeština hrou

Umíme česky

Online cvičení

Hudební výchova 7. ročník wink

Milí sedmáci, jelikož si referáty nestihneme ''odprezentovat'', posílejte mi je prosím ke kontrole na e-mailovou adresu doleckova49@gmail.com

- referáty na téma vaše oblíbená skupina/ zpěvák/ zpěvačka

Anglický jazyk 8. ročník smiley

CANADA (všechny fotky si stáhni a otoč, aby byly čitelné)

• slovíčka s číslem 16 si přepiš do sešitu - Canada I.jpg , Canada II.jpg
  • přečti si a přelož povídání o Kanadě (překlad nemusí být v sešitě) - TEXT.jpg
  • Cvičení.jpg - vypracuj si cvičení 1 do sešitu, kontrola proběhne příští týden při online hodině (kdo není na skypu, pošle fotku mailem)

Osmáci,

tip pro Vás. Víte, jak se ve volném čase zlepšit v AJ?

1. Vyberte si seriál nebo film, který by vás mohl bavit, a sledujte jej v angličtině s českými titulky.

2. Pusťte si oblíbenou písničku a na papír si pište slova (věty), která slyšíte. Poté si zkontrolujte s internetem.wink

20.3.

KVÍZY - slovní zásoba (15. lekce), The Vikings

VIKINGS

• slovíčka s číslem 15 si přepiš do sešitu - Slovíčka.jpg (fotku si stáhni a otoč, aby byla čitelná)
  • přečti si a přelož povídání o Vikinzích, otázky ze cvičení 4 zpracuj do sešitu (případně word dokumentu) a pošli ke kontrole - Vikingové.jpg , Vikingové 2.jpg (fotky si stáhni a otoč, aby byly čitelné)

Pro zájemce!!

Dokument v AJ - ZDE

Dokument v ČJ - ZDE

PRO ZÁJEMCE - TRPNÝ ROD

Procvičování časů - přítomnýpřítomný průběhovýminulýminulý průběhovýbudoucí .

Další cvičení na stránkách UMÍME ANGLICKY (slovní zásoba, gramatika, práce s textem).