NOVÉ: vkládáme odkaz na výukové programy ZDE

28.3.2020

Zdravím Vás, páťáci,

někteří z Vás už se připojili do třídy a poslali úkoly. Těším se i na ostatní. Ve středu 1.4. bych ráda zkusila online hodinu, info bude na stránce školy v pyžamu. Snad to bude fungovat. A pozor, není to apríl !!!!

Přeji Vám i rodičům hezké dny a těším se na Vás ve středu.

Marková

25.3.2020

Ahoj páťáci,

včera jsem, navzdory své počítačové negramotnosti, pro Vás založila virtuální třídu v projektu " Škola v pyžamu". Mohla by nám usnadnit komunikaci a mě umožnit kontrolu Vaší práce, abychom zbytečně nezatěžovali rodiče. Od Vás bych potřebovala, abyste se přihlásili přes odkaz https://www.skolavpyzamu.cz/qc5mt do třídy, pak budete mít přístup k úkolům a možnost posílat je k opravě. Prosím, sdělte si navzájem.

Krásný slunečný den a těším se na Vás                 Marková

většinu důležitého učiva jsme již probrali. Obracím se na Vás s prosbou o dohled nad opakováním a procvičováním jednotlivých oblastí tak, aby děti neztratily přehled a návaznost. Děkuji za spolupráci a přeji pevné nervy.        Marková

Český jazyk

shoda podmětu s přísudkem  -  učebnice str. 123 - 133  ( konkrétní cvičení, která mají psát,  jsem zadala dětem)

podstatná jména  -  učebnice str. 57, 58, 59.60, 64 - 67

vyjmenovaná a příbuzná slova

přečíst knihu - udělat si záznam, stačí i na papír, který pak vložíte do ČD (pokud ho máte u mě)

sčítání, odčítání, násobení a dělení  - čísla větší než milion

desetinná čísla  - sčítání a odčítání

Přírodověda

dýchací soustava a oběhová soustava  - zápisky do sešitu

Vlastivěda

práce s mapou

Angličtina laugh

Milí žáci, milí rodiče,
v případě zájmu, dotazu, mne neváhejte kontaktovat prostřednictvím emailu zsdamn.doleckova@seznam.cz

Pokud budete mít nějaké otázky nebo budete chtít něco dovysvětlit, můžete se se mnou spojit také prostřednictvím messengeru. Dejte mi vědět, jak vám to jde!
Už se na vás těším! heart

Nainstaluj si aplikaci do svého mobilního telefonu, kde můžeš procvičovat angličtinu hravě!
Instaluj ve svém mobilním telefonu v aplikaci GOOGLE PLAY - DUOLINGO

duolingo-logo.png

NOVÉ od 30.3. do 5.4.

- opakování slovní zásoby ve slovníčku

- tvary osobních zájmen opakuj si
- nová slovíčka - zapiš si je do svého slovníčku
(neopisuj je všechny, opiš si část a další den zase část)

JÍDLO - přečti si výslovnost a trénuj
UČEBNICEcv.1 - opakuj si slovní zásobu pomocí obrázků
cv. 2 - přečti si text a přelož do češtiny

jídlo - procvičování

- online procvičování

ZATANCUJ SI  - move (hýbej se), freeze (zamrzni)

dny a měsíce

nemoci

povolání

roční období

počasí

od 20.3. do 29.3.

-opakování slovní zásoby ve slovníčku

-zopakuj si tvary osobních zájmen

-cvičení:

-POVOLÁNÍ  - opiš do školního sešitu

-POVOLÁNÍ 2 - nakresli obrázek a popiš ho pomocí vět

-online procvičování

protiklady - zpívej a tancuj

stupňování přídavných jmen - doplň 2. stupeň přídavného jména (např: BIG - BIGGER)

protiklady - doplň

Od 11.3.

-opakování slovní zásoby se slovníčkem (přídavná jména, povolání)

-pracovní list JOBS - přečíst o každém povolání, přeložit, podtrhat slova, kterým nerozumím a případně si je přeložit na překladači
+ doplň cvičení

-online procvičování

přídavná jména vyber správnou možnost

přídavná jména pexeso

zájmena pexeso

přítomný čas prostý

přítomný čas průběhový

18.3.2020

Vážení rodiče, milé děti,

uplynul první týden nuceného volna. Doufám, že kromě pilného plnění úkolů, věnujete čas sportování a pobytu na sluníčku. Pokud jste při práci narazili na nějaký problém, neváhejte se na  mě obrátit. Telefonní číslo máte v ŽK,            můj e-mail je bmarkovauo@seznam.cz. Pro zpestření můžete zdarma používat interaktivní učebnice, odkaz je na stránkách školy. Při zadávání úkolů jsem opomněla geometrii, je to opět opakování. Mrkněte ještě na :

trojúhelník - konstrukce + obvod (uč. str.116 - 118)

čtverec a obdélník - obvod a obsah (uč. str. 119,124 - 130)

Přeji Vám, pokud možno, klidné a krásné dny a těším se na Vás.        Marková

24.3.2020

Ahoj páťáci,

doufám, že jste všichni v pohodě a dobré náladě. Je mi smutno po Vašich blbinách, smíchu a hlavně po Vás. Spousta věcí, které jsme považovali za samozřejmost a někdy i otravu, se stala nedostupná. Pomáhejte rodičům se zvládání každodenních problémů a nezapomeňte je odměnit úsměvem a pohlazením za jejich starostlivost a péči. Jste už skoro dospěláci a schopní postarat se o své povinnosti. Rodičům to určitě hodně pomůže.

Učení, které jsem Vám zadala, si rozdělte a vracejte se k tomu, co Vám úplně dobře nejde. Pokud budete mít nějaký problém, jsem Vám k dispozici. Ve vlastivědě a přírodovědě si pročtěte další látku, pokuste se udělat stručné!!!!!!! zápisky. A hlavní úkol je : každý den najít něco, za co se můžete pochválit !!!!!!!!!!!!!!!!!! ( ale také si uvědomit, co můžete vylepšit). Dejte mi vědět, jak se Vám daří.

Mám Vás moc ráda, myslím na Vás a držím palce.   Vaše úča