Jdi na obsah Jdi na menu

markova - archiv

Odkaz na výukový SW Didakta - ZDE

 UČIVO ANGLIČTINY -  ZDE

24.5.2020

Milí rodiče a páťáci,

děkuji všem za přístup k plnění "školních" povinností a za čas, který věnujete vypracování a kontrole úkolů. Od 25.5. se alespoň části rodičů trochu uleví, protože jejich děti nastoupí zpátky do školních lavic. Pro ostatní bude výuka probíhat jako dosud. On-line hodiny budou nově probíhat v pondělí, středu a pátek v 18:00 hodin. Ve "škole v pyžamu" budu úkoly zadávat průběžně, aby učivo odpovídalo tomu, co zvládneme ve škole. Moc se na Vás těším.

Přeji všem krásné jarní dny, hodně pohody a pevné nervy. Vaše úča

12.5.2020

Milí páťáci a rodiče,

věnujte, prosím, pozornost podmínkám a opatřením k zahájení výuky 25.5.2020, které jsou uvedeny na webu školy pod odkazem "Aktuálně". V případě zájmu o výuku postupujte podle uvedených zásad. Výuka na dálku bude nadále probíhat podle nastavených pravidel.

Přeji Vám všem krásné jarní dny a hodně pohody

Marková

 

 

28.4.2020

Milí páťáci,

všechny Vás zvu na zítřejší skype ve 14 hodin. Mám radost, že pilně plníte úkoly. Zvlášť bych chtěla pochválit Nikolase za bezvadný úkol z přírodovědy.

Těším se na zítra, až Vás zase uvidím. Krásné dny.

Vaše smutná úča

 

20.4.2020

Ahoj páťáci,

on-line hodina opět nevyšla, přecházíme na SKYPE. Prosím o zaslání Vašich SKYPOVÝCH adres, abych Vás mohla zařadit do skupiny. Pokud někdo nemá možnost, budeme komunikovat telefonicky, stačí mě prozvonit a zavolám zpět. První pokus bude dnes v 18 hodin.

Do školy v pyžamu zadávám některé úkoly novým způsobem, abych Vám ušetřila práci s opisováním. Někteří už úspěšně úkoly splnili, mám radost jak pracujete. Po odeslání se Vám objeví chyby, prosím, odůvodňujte si. Splnění se Vám v pyžamu neobjeví, pokud mi bude nějaký úkol chybět, ozvu se Vám. Prosím o dodržování termínů.

Přeji Vám krásné dny a nezapomínejte na vyřádění a vylítání. Moc se na Vás těším.

Vaše úča

 

 

 

15.4.2020

Milí páťáci,

konečně snad budou fungovat on-line hodiny ve škole v pyžamu, takže Vás všechny zvu. Připravte si dotazy a PS, abychom mohli probrat nejasnosti a posunout se dál. Čas jsem moc nemohla vybírat, protože se dopředu rezervuje a jsem závislá na volných termínech.

Moc na Vás těším a doufám, že neskončíme stejným výbuchem jako minule.

Marková

 

 

8.4.2020

Zdravím všechny páťáky a jejich rodiče. Přeji všem krásné prožití Velikonoc, hodně zdraví, pohody a spokojenosti. Úkoly na příští týden dám do školy v pyžamu během svátků. Pokud Vám něco nefunguje, ozvěte se telefonicky nebo e-mailem. Děkuji všem dětem, které pracují průběžně a dělají mi radost svými výkony. Užijte si zasloužené volno a těším se na další komunikaci a spolupráci.

Marková

 

6.4.2020

Milí páťáci a rodiče,

obracím se na Vás, protože u některých vázne odevzdávání úkolů do školy v pyžamu. Věřte mi, že úkoly nezadávám proto, abych Vás "buzerovala", ale chci Vás udržet ve formě, abychom se všichni nezbláznili, až znovu zasedneme do lavic ( ať už to bude kdykoliv).   Prosím Vás o dodržování termínů a vypracování celých úkolů, abychom se k nim nemuseli vracet. Kontrola je především pro Vás. Velká pochvala těm, kteří pracují průběžně, komunikují se mnou a snaží se opravovat chyby. Moc si toho vážím a oceňuji to. Vím, že je těžké zanechat zábavy a učit se, ale děláte to především pro sebe.

   Omlouvám se za "kázání" , přeji všem krásné a slunečné dny, užívejte si společného času a hlavně buďte zdraví.

   Moc se na všechny těším a držím Vám palce.

                                                                                     Marková

28.3.2020

Zdravím Vás, páťáci,

někteří z Vás už se připojili do třídy a poslali úkoly. Těším se i na ostatní. Ve středu 1.4. bych ráda zkusila online hodinu, info bude na stránce školy v pyžamu. Snad to bude fungovat. A pozor, není to apríl !!!!

Přeji Vám i rodičům hezké dny a těším se na Vás ve středu.

Marková

 

25.3.2020

Ahoj páťáci,

včera jsem, navzdory své počítačové negramotnosti, pro Vás založila virtuální třídu v projektu " Škola v pyžamu". Mohla by nám usnadnit komunikaci a mě umožnit kontrolu Vaší práce, abychom zbytečně nezatěžovali rodiče. Od Vás bych potřebovala, abyste se přihlásili přes odkaz https://www.skolavpyzamu.cz/qc5mt do třídy, pak budete mít přístup k úkolům a možnost posílat je k opravě. Prosím, sdělte si navzájem.

Krásný slunečný den a těším se na Vás                 Marková

Vážení rodiče,

většinu důležitého učiva jsme již probrali. Obracím se na Vás s prosbou o dohled nad opakováním a procvičováním jednotlivých oblastí tak, aby děti neztratily přehled a návaznost. Děkuji za spolupráci a přeji pevné nervy.        Marková

 

Český jazyk

shoda podmětu s přísudkem  -  učebnice str. 123 - 133  ( konkrétní cvičení, která mají psát,  jsem zadala dětem)

podstatná jména  -  učebnice str. 57, 58, 59.60, 64 - 67

vyjmenovaná a příbuzná slova

přečíst knihu - udělat si záznam, stačí i na papír, který pak vložíte do ČD (pokud ho máte u mě)

Matematika

sčítání, odčítání, násobení a dělení  - čísla větší než milion

desetinná čísla  - sčítání a odčítání

Přírodověda

dýchací soustava a oběhová soustava  - zápisky do sešitu

Vlastivěda

práce s mapou

 

18.3.2020

Vážení rodiče, milé děti,

uplynul první týden nuceného volna. Doufám, že kromě pilného plnění úkolů, věnujete čas sportování a pobytu na sluníčku. Pokud jste při práci narazili na nějaký problém, neváhejte se na  mě obrátit. Telefonní číslo máte v ŽK,            můj e-mail je bmarkovauo@seznam.cz. Pro zpestření můžete zdarma používat interaktivní učebnice, odkaz je na stránkách školy. Při zadávání úkolů jsem opomněla geometrii, je to opět opakování. Mrkněte ještě na :

trojúhelník - konstrukce + obvod (uč. str.116 - 118)

čtverec a obdélník - obvod a obsah (uč. str. 119,124 - 130)

Přeji Vám, pokud možno, klidné a krásné dny a těším se na Vás.        Marková 

 

24.3.2020

Ahoj páťáci,

doufám, že jste všichni v pohodě a dobré náladě. Je mi smutno po Vašich blbinách, smíchu a hlavně po Vás. Spousta věcí, které jsme považovali za samozřejmost a někdy i otravu, se stala nedostupná. Pomáhejte rodičům se zvládání každodenních problémů a nezapomeňte je odměnit úsměvem a pohlazením za jejich starostlivost a péči. Jste už skoro dospěláci a schopní postarat se o své povinnosti. Rodičům to určitě hodně pomůže.

Učení, které jsem Vám zadala, si rozdělte a vracejte se k tomu, co Vám úplně dobře nejde. Pokud budete mít nějaký problém, jsem Vám k dispozici. Ve vlastivědě a přírodovědě si pročtěte další látku, pokuste se udělat stručné!!!!!!! zápisky. A hlavní úkol je : každý den najít něco, za co se můžete pochválit !!!!!!!!!!!!!!!!!! ( ale také si uvědomit, co můžete vylepšit). Dejte mi vědět, jak se Vám daří.

Mám Vás moc ráda, myslím na Vás a držím palce.   Vaše úča