Jdi na obsah Jdi na menu

1.4. ANGLIČTINA ZDARMA - HELP FOR ENGLISH - gramatika  coolyes

Pro deváťáky posílám schéma přijímacího řízení ZDE

 

 Velmi oceňuji úsilí všech, kteří se zapojili, i když to mnohdy nemáte jednoduché. PF

Milí žáci, právě se  (23.3. 10:30 ) vyjádřil na tiskové konferenci ministr školství, počítá se s návratem do škol ve druhé polovině května.

Milí deváťáci. Přijímací řízení na střední školy se bude konat zhruba dva týdny po návratu do škol.

Info o změnách v přijímacím řízení  na AKTUÁLNĚ.

Námět na volnočasovou hru TREFÍTE MĚSTO NA SLEPÉ MAPĚ . Je tam  i mnoho dalších zajímavých kvízů.smiley

Pro zájemce o upevnění prohloubení znalostí z anglického jazyka posíláme odkaz ANGLIČTINA ONLINE angel

NOVÉ: vkládáme odkaz na výukové programy ZDE

 

Týden 30. 3. - 3. 4.

 pondělí 30.3. 2020 

Anglický jazyk 7

Sedmáci, posílám vám zadaní samostatné práce na téma ENJOY YOUR MEAL. Tuto samostatnou práci mi vyplněnou pošlete přílohou        na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz. do středy 1.4.2020

Ve středu již je nový měsíc a začneme nový tematický celek wink

 

pondělí 30.3.

Dějepis 8

Osmáci, je čas na samostatnou práci, ve které si ověříte svoje znalosti z Velké francouzské revoluce ( dnes) a Doby Napoleonské (ve středu). 

Čas na vyplnění máte do středy  1. 4. 2020, vyplněné mi pošlete  na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz

pondělí 30.3.

Dějepis 9 

Samostatná práce zadána do středy 1.4. Pro zpestření posílám prezentaci na téma ČESKOSLOVENSKÝ FILM cool

pondělí  30.3. 

Anglický jazyk 6

Šesťáci, zadání samostatné práce máte ze čtvrtka 26.3. , termín odevzdání práce je středa 1.4.. Pro zpestření angličtiny vám posílám odkaz

na on line cvičení UMÍMEANGLICKY.CZ. Dobře se s angličtinou bavte.smiley

 

úterý 31.3. 

Anglický jazyk 9

Deváťáci, dnes vás čeká souhrnný test na téma WORD ORDER . Vyplněné mi pošlete přílohou na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz  do čtvrtka 2.4. 

Od příští hodiny anglického jazyka si "posvítíme" na PREPOSITIONS = PŘEDLOŽKY

 úterý 31.3

Dějepis 7

Sedmáci, dnes začínáme nové dějepisné téma pod názvem Husitská revoluce (husitství). Prvním tématem je Mistr Jan Hus. Otevřete si učebnici na straně 76, dějepisný atlas na straně 39, a jako zdroj vašeho dnešního poznání velmi poslouží i internetový slovník WIKIPEDIE.CZ - odkaz ZDE.

 Dále vám posílám pracovní list na téma MISTR JAN HUS, ten si za pomoci výše uvedených zdrojů doplňte a pošlete mi na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz do čtvrtka 2.4.

 

středa 1.4.

Dějepis 9 

Deváťáci, dnešní test nanečisto není apríl. Abyste ho mohli úspěšně vypracovat, pošlu vám kromě zadání ještě oskenovanou část učebnice a atlasu. Bude to tak vždy, protože nový atlas a učebnici jste nedostali.

stránka z učebnice - ZDE                     stránky z atlasu - ZDE                               zadání testu - ZDE

Na vypracování testu máte čas do pondělí 6.4.- Posílejte mi ho ke kontrole na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz

 

středa  1.4. 

Anglický jazyk 6

Šesťáci, dnes začínáme nový tématický celek The United Kingdom, je krátký, ale velmi zajímavý, uvidíte smileysami.

Jelikož u sebe nemáte příslušnou učebnici ani pracovní sešit, obojí Vám posílám:

učebnice - odkaz zde                              pracovní sešit - odkaz zde

Novou slovní zásobu i věty na překlad THE UNITED KINGDOM - PRACOVNÍ LIST ZDE vám posílám na doplnění. Vy si list vyplňte, pošlete mi ke kontrole na moji mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz do zítra 2.4. 2020. Poté si pracovní list s novou slovní zásobou nalepte do   svého sešitu VOCABULARY.

Zítra budeme pokračovat.

 

středa 1.4.  2020 

Anglický jazyk 7

Sedmáci, dnešním dnem začínáme nový tematický celek pod názvem Solar System.  Vaším dnešní úkolem je vyplnit si následující  pracovní list SOLAR SYSTEM.   Vy si list vyplňte, pošlete mi ke kontrole na moji mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz do pátku 3.4. 2020. Poté si pracovní list s novou slovní zásobou nalepte do   svého sešitu VOCABULARY.

 

středa 1.4. 2020

Dějepis 8

Osmáci, je čas na samostatnou práci, ve které si ověříte svoje znalosti z  Doby Napoleonské. 

Čas na vyplnění máte do pondělí 6.4. 2020, vyplněné mi pošlete  na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz 

Musím s potěšením konstatovat, že jsem s vašimi pracemi, které mi posíláte ke kontrole, povětšinou velmi spokojen (pozn. nejedná se o apríl blush)

 

čtvrtek 2.4. 

Anglický jazyk 9

Deváťáci, jde Vám ta práce z domu celkem dobře, anglický slovosled už zvládáte. Dnes začneme téma předložky, a to PREPOSITIONS OF TIME,  tedy předložky časové. Posílám odkaz na internetové stránky HELP FOR ENGLISH, kde máte základní přehled o používání předložek AT, ON, IN. Déle posílám odkaz na ENGLISHEXERCISES.ORG, kde si v několika desítkách příkladech zkuste používání časových předložek. Pracovní list zítrablush.

čtvrtek 2.4.

Dějepis 7. třída

Sedmáci, v úterý jsme začali téma Mistr Jan Hus, dnes navazujeme tématem MUČEDNICKÁ SMRT MISTRA JANA HUSA - pracovní list ZDE

Odkazuji na učebnici strany 76 a 77, dějepisný atlas strana 39, mapa 2. V pracovní listu máte odkaz na internetovou encyklopedii WIKIPEDIA.CZ  , kde si do vyhledávače zadáte požadované heslo (podobojí, apod.). Na doplnění a prohloubení učiva o Mistru Janu Husovi se podívejte na díl DĚJINY UDATNÉHO NÁRODA ČESKÉHO - Jan Hus.

Vyplněný pracovní list MUČEDNICKÁ SMRT MISTRA JANA HUSA - pracovní list ZDE mi pošlete na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz  nejpozději do úterý 7.4.

čtvrtek 2.4.

Anglický jazyk 6

Šesťáci, už byste měli ovládat slovní zásobu z pracovního listu UNITED KINGDOM = Spojené království, zaslané včera (středa 1.4. ). Dnes si přečtěte a přeložte text z učebnice na straně 56, cvičení 1 - Poslouchej a čti. Ukazuj na mapě.

učebnice - odkaz zde   

Písemně vypracujte cvičení 2 v učebnici na straně 56. K pěti uvedeným otázkám a odpovědím v učebnici utvořte ještě další tři otázky a odpovědi na jakýkoli vám dostupný dokument, který  mi pošlete přílohou  na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz do pondělí 6.4.

 

pátek 3.4.

Anglický jazyk 7

Sedmáci, vašim dnešním úkolem je naučit se slovní zásobu a věty na překlad z  pracovní listu SOLAR SYSTEM

Dále si přečtěte a přeložte text v  v učebnici na straně 20, cvičení 3 - listen and read about the planets. Cizí a absolutně neznámá slova si najděte na překladači - odkaz ZDE.

Dále si vypracujte cvičení 1 na straně 20 v pracovním sešitě. Toto cvičení vytvořte na jakýkoli vám dostupný dokument, který  mi pošlete přílohou  na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz do pondělí 6.4.

pátek 3.4.

Anglický jazyk 9

Deváťáci, posílám pracovní list PREPOSITION OF TIME, vyplněný mi tento pracovní list pošlete na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz do úterý 7.4. 

Kdo si chce přidat, tak si můžete zkusit aktuální téma na DIDAKTĚ, pokud ji máte  staženou, nebo na ENGLISHEXERCISES.ORG

pátek 3.4.

Společenskovědní seminář 6. a 7.

Šesťáci a sedmáci. je před vámi projekt Evropská unie. Zvolíte si libovolný stát Evropské unie (kromě České republiky), o kterém sepíšete informace požadované v následujícím pracovním listu - odkaz ZDE. Na jeho vypracování máte čas do pátku 17.4.2020 (neboť příští pátek je Velký Páteksurprise).   pošlete mi přílohou  na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz

 

Týden od 6.4. do 8.4.

pondělí 6.4.

Dějepis 8

Osmáci, v před velikonočním týdnu začínáme téma KLASICISMUS. Posílám prezentaci odkaz ZDE. Tu si nejdříve celou pozorně pročtěte.    K zápisu nové látky pomocí výše uvedené prezentace vám poslouží pracovní list KLASICISMUS V ARCHITEKTUŘE  odkaz ZDE

Tento pracovní list vyplňte a přílohou  pošlete na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz

V učebnici téma KLASICISMUS naleznete na straně 49, v dějepisném atlase novověk II: na straně 26

 

pondělí 6.4.

Anglický jazyk 7

Sedmáci, slovní zásobu a věty na překlad k tématu SOLAR SYSTEM byste dnes již měli ovládat. Stejně tak už máte přečtený a přeložený text z učebnice strana 20, cvičení 3. Písemně jste měli poslat z pracovního listu cvičení 1 na straně 20.  

Vaším dnešním ústním úkolem je učebnice strana 21, cvičení 4 a písemným úkolem odpovědi na otázky z pracovního sešitu ve cvičení 2 na straně 20. Vyplněné a jakkoli poslané očekávám do středy 8.4. 2020 na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz do konce tohoto týdne.

 

pondělí 6.4.

Dějepis 9

Deváťáci, dnešním tématem je SPORT V OBDOBÍ PRVNÍ REPUBLIKY. Posílám prezentaci na toto téma - odkaz ZDE. Udělejte si do sešitu zápis. Vaším úkolem bude zjistit jména 5 československých olympijským vítězů (jednotlivců či kolektivů) v období 1. republiky (LOH 1920 _ 1936. Uveďte: Jméno a příjmení sportovce či název kolektivu, druh sportu, rok a místo konání olympijských her. Jako zdroj pro vaši samostatnou práci posílám odkaz na internetovou encyklopedii WIKIPEDIE.CZ

Své práce mi posílejte na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz do konce tohoto týdne.

 

pondělí 6.4.

Anglický jazyk 6

Šesťáci, v dnešní hodině si prohloubíte své znalosti o Spojeném království. Měli byste už ovládat slovní zásobu a věty na překlad tématického celku United Kingdom THE UNITED KINGDOM - PRACOVNÍ LIST ZDE. Dále posílám prezentaci, kterou si pečlivě projděte. UNITED KINGDOM - prezentace odkaz ZDE

Vaším dnešním písemným úkolem jsou cvičení 2,3 a 4 z pracovní sešitu na straně 56  pracovní sešit - odkaz zde

Své práce mi posílejte na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz do konce tohoto týdne.

 

úterý 7.4. 

Anglický jazyk 9

Deváťáci, pokračujeme v procvičování časových předložek. Posílám pracovní list PREPOSITION OF TIME.

Na jeho vypracování máte přesně týden, do úterý 14.4. Své práce mi posílejte na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz

 

úterý 7.4.

Dějepis 7

Sedmáci, dnešním dnem začínáme samotnou husitskou revoluci. Dnes se něco dozvíte o počátku husitské revoluce. Posílám pracovní list - odkaz ZDE , téma je zpracované v učebnici na stranách 77 a 78, také v atlase dějepisu Středověk na stranách 39     a 40. No a protože jednou z prvních bitev husitské revoluce byla bitva u Sudoměře, posílám i filmovou ukázku. Ta vám jistě pomůže odpovědět na několik otázek v textu pracovního listu. Jan Žižka v bitvě u Sudoměře - filmová ukázka

Pracovní list mi pošlete vyplněný na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz do příštího úterý, tedy 14.4.2020, tedy po velikonocích.

 

středa 8.4.

Dějepis 9

Deváťáci, v před velikonoční čas na "škaredou středu" jsem si pro vás nachystal krátký sportovní kvíz

na téma Sport v prvorepublikovém Československu - odkaz ZDE. Využívat můžete prezentaci Sport v ČSR -odkaz ZDE., internetový encyklopedický slovník - WIKIPEDIE.CZ, , případně jiné zdroje vztahující se k tomu tématu a období. Svoje práce mi odevzdávejte  do středy 15.4. na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz

 

středa 8.4.

Anglický jazyk 6

Šesťáci, vy si na "škaredou středu" také zkusíte test nanečisto na téma UNITED KINGDOM- odkaz zde

Svoje práce mi odevzdávejte  do středy 15.4. na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz

 

středa 8.4,

Anglický jazyk 7

Sedmáci, dnes se zaměříme na cvičení 4 na straně 21 v učebnici . LOOK AT THE PICTURE, ASK AND ASWER: Cvičení jste si už měli připravit ústně. Na důkaz, že jste pochopili zadání, mi pošlete:

a) 3 věty tázací a odpovědi podle vzoru MODEL 1- What planet is number four ?  It is Mars

                                                                                   nebo What number is Jupiter ? It is number five

b) 3 věty tázací a odpovědí  podle vzoru MODEL 2 - What planet is between Mercury and Mars ?   It´s Venus.

Úkol napište na jakýkoli  textový dokument a pošlete přílohou na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz do středy 15.4.

PS. Klidně to napište čitelně do sešitu, na papír, ofoťte a pošlete, prostě jak vám to bude nejlépe vyhovovat.

 

středa 8.4.

Dějepis 8

Osmáci, dnešní hodinu si na základě  opětovného pečlivého prostudování prezentace KLASICISMUS  odkaz ZDE.,               vyplníte pracovní list na téma KLASICISMUS V MALÍŘSTVÍ, LITERATUŘE A HUDBĚ

Svoje práce mi odevzdávejte  do středy 15.4. na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz

 

Týden od  14.4. do 17.4. 

úterý 14. dubna

Anglický jazyk 9

Deváťáci, vítejte zpátky po velikonocích. Na uvítanou máte dnes za úkol vyplnit a poslat mi pracovní list na PREPOSITIONS - časové předložky. Berte to jako test nanečisto.

Svoje práce mi odevzdávejte  do čtvrtka  16.4. na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz

 

Dějepis 7

Sedmáci, dnešní dějepisné téma zní HUSITSKÝ PROGRAM. Ke své práci využijte učebnici na straně 78. Posílám vám pracovní list s názvem Husitský program - odkaz ZDE

Svoje práce mi odevzdávejte  do čtvrtka  16.4. na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz

 

Týden 23. - 27. března

23.3.

Dějepis 8

Osmáci, tento pracovní týden ještě stále čerpáte poznatky z prezentace  NAPOLEON BONAPARTE, také z učebnice na stranách 38 -41 a z dějepisného atlasu Novověk II.. K tomu vám posílám pracovní list NAPOLEONSKÉ VÁLKY I., 

Čas na vyplnění máte do pátku 27. 3. 2020, vyplněné mi pošlete  na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz

23.3.

Dějepis 9

Deváťáci, s většinou z vás jsem v pravidelném kontaktu a jsem tomu rád. Dnes je na programu Pařížská mírová konference. Udělejte si na základě pečlivě zhlédnuté prezentace poznámky do svých sešitů. Další zadání bude ve středu.

23.3.

Anglický jazyk 6

Šesťáci, dnes si procvičte vyjádření budoucího času pomocí vazby BE GOING TO, odkaz na pracovní list ZDE. V zadání pracovního listu je chyba. U slovesa "BE" má být ještě sloveso "LATE". Celé znění je tedy "BE LATE". Omluva za případné komplikace.

Vyplněný pracovní list mi pošlete do čtvrtka 26.3. na mailovou adresu  zsdamn.foldyna@seznam.cz

 

24. 3.

Anglický jazyk 9

Pokračujeme v procvičování anglického slovosledu, pracovní list WORD ORDER III. mi pošlete do další vyučovací hodiny             tj. do čtvrtka 26.3. 2020 na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz 

Také vám posílám odkaz na on line cvičení ENGLISH EXERCISES.ORG

24. 3.

Dějepis 7

Sedmáci, v minulém týdnu jste si mělo možnost formou samostudia pečlivě prohlédnou 2 prezentace na téma GOTIKA , a to:

Evropská gotika              Gotické umění v Čechách a na Moravě

Dnes si zkuste poznávací test PAMÁTKY GOTICKÉ ARCHITEKTURY - ZDE zadání. 

K vyplnění testu přikládám tiskopis ZDE. Pošlete do čtvrtka 26.3. 2020  na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz 

 

25.3.

Dějepis 9

Deváťáci, dnešním tématem je Československo ve 20. letech. Posílám vám k samostatnému prostudování  stejnojmennou prezentaci ZDE     a také odkaz na pořad Slavné dny věnující se atentátu na ministr financí Aloise Rašína.

Udělejte si zápisy do svého sešitu, máte na to týden, další zadání vám pošlu až ve středu 1. dubna . Tu už budete posílat na můj mail a bude se týkat témat: Pařížská mírová konference odaz zde Pařížská mírová konference a Československo ve 20. letech.

25.3.

Anglický jazyk 6

Šesťáci, dnes si smícháme obě možnosti, jak vyjádřit budoucí čas prostý = Future Simple, tedy pomocí WILL a BE GOING TO

Věnujte laskavě pozornost tomuto pracovnímu listu WILL /  BE GOING TO, v horní části pracovního listu máte anglicky vysvětleny způsoby použití. Postupujte rozvážně, na vypracování máte celý týden, tedy do středy 1. dubna 2020. Do té doby mi pošlete na můj mail zsdamn.foldyna@seznam.cz

K prohloubení tohoto učiva odkazuji také na onn line cvičení na ENGLISHEXERCISES.ORG, NA TÉTO ADRESE SI TAKOVÝCH CVIČENÍ (WILL or GOING TO) NAJDETE NESPOČET.

25.3.

Anglický jazyk 7

Sedmáci, dnes si procvičte používání minulého času prostého, poslouží vám k tomu pracovní  sešit - odkaz zde na straně 14, zaměřte se na cvičení 3 - Match and write sentence with "when"

Cvičení mi pošlete přílohou (opsané, okopírované, oskenované, prostě jak vám to půjde) na mail zsdamn.foldyna@seznam.cz do pátku 27.3., ale klidně i dříve.

25.3.

Dějepis 8

Osmáci, tento pracovní týden ještě stále čerpáte poznatky z prezentace  NAPOLEON BONAPARTE, také z učebnice na stranách 38 -41 a z dějepisného atlasu Novověk II.. K tomu vám posílám pracovní list NAPOLEONSKÉ VÁLKY II.

Velmi zajímavý je i krátký, ale hodně výstižný dokument o Napoleonu Bonapartovi,  ze seriálu SLAVNÉ DNY

Čas na vyplnění máte do pondělí  30. 3. 2020, vyplněné mi pošlete  na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz

Příští týden vás čeká test z Velké francouzské revoluce a doby napoleonské

 

26.3.

Anglický jazyk 9

Deváťáci dnes a zítra (27.3.) se  naposledy  plně budete věnovat tématu WORD ORDER IV. Posílám vám 2 strany pracovního listu.  První stranu  doplníte přímo do zadání tak, jak jste zvyklý. Druhou stranu pracovního listu poznáváte, jedná se o učebnici na straně 27.                 Vy vypracujete  cvičení 6, to napíšete a formou přílohy mi pošlete na mailovou adresu  zsdamn.foldyna@seznam.cz                               

do pátku 27. března. Další zadání práce z Aj v úterý 31.3.

 

26.3.

Dějepis 7

Sedmáci, dnes je na programu samostatná práce na téma GOTICKÁ KULTURA, pro její vypracování užijte učebnici i dějepisný atlas, také samozřejmě prezentace k tomuto tématu se vztahující. Pošlete do úterý 30.3. 2020  na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz 

Evropská gotika              Gotické umění v Čechách a na Moravě

Dále opakuji, že následující odkaz je zadání poznávacího testu  PAMÁTKY GOTICKÉ ARCHITEKTURY - ZDE zadání. 

K vyplnění testu přikládám tiskopis ZDE

 

26.3.

Anglický jazyk 6

Šesťáci, stále ještě spolu procvičujeme budoucí čas prostý. Ve včerejším  zadání  pracovního listu pracovní list WILL /  BE GOING TO, máte rozlišit mezi použitím WILL nebo GOING TO. Pro snadnější pochopení vám posílám jednoduchý přehled mluvnice na toto téma. Pročtěte si ho a poté se větu po větě snažte vyplnit výše uvedený pracovní list. Máte na to dostatek času. Vyplněný mi ho pošlete do středy 1.4. na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz.

Dále vám znovu posílám odkaz na procvičování této problematiky.  ENGLISHEXERCISES.ORG   

27.3.

Anglický jazyk 7

Sedmáci, v dnešní hodině si procvičíte užití minulého času průběhového a jeho prolínání s minulým časem prostým,

pracovní list ZDE, vyplněné mi pošlete na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz. do pondělí 30.3. 2020

27.3.

Anglický jazyk 9

Deváťáci, máte zadanou práci již ze včerejšího dne, tak na ní pracujte a výsledky své práce posílejte, kdo by měl v anglickém jazyce dlouhou chvíli, zkouší si online cvičení nebo DIDAKTU, pokud jste si ji už nainstalovali (viz odkaz v záhlaví této stránky).

27.3

Společenskovědní seminář 6,7

Šesťáci a sedmáci, dnes nebudeme vyplňovat žádný pracovní list, zkuste si on line kvízy  na UMIMEFAKTA.ZEMĚPIS.CZ               

UMÍMEFAKTADĚJEPIS.CZ,, zábavnou formou si zde procvičíte látku.

 

 

 

Týden 11. - 13. března

Dějepis 8

zadání samostatné práce: 

 Velká francouzská revoluce :

1. Doplnit si pracovní list Francie ve válce dle učebnice strana 36, dějepisného atlasu strany 21, 22 mapy 1-4 pomocí prezentace a www.wikipedie.otevřená encyklopedie.cz

2. K prohloubení učiva o VFR doporučuji shlédnout následující videa.

a) Slavné dny  Den popravy Ludvíka XVI.

b) Byl jednou jeden člověk o Velké francouzské revoluci

c) prezentace VFR

 

Dějepis 9

1. samostatná práce 1. světová válka - práci si stáhněte, vypracujte, uložte a pošlete mi na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz

 

2. Češi za 1. světové války - prezentace , učebnice strany 106,107, dějepisný atlas s. 47

udělejte si poznámky do sešitu

 

Anglický jazyk 9. třída

Zopakujte si:

1) učebnice strana 26, cvičení 1,2,3. 2) učebnice strana 27, cvičení 5 a 9

2) pracovní sešit  strana 27, cvičení  5 a 7

3) samostatná práce Aliens - práci si stáhněte, uložte a pošlete mi na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz

 

Anglický jazyk 7. třída

1) opakujte si slovní zásobu k tématu Enjoy your meal,  cvičení 7 a 8 v učebnici na straně 15 (cvičení 8 do sešitu Vocabulary) a pracovním sešitu strana 14, cvičení 4 mi napište a pošlete přílohou na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz

2) pracovní list A FEW / A LITTLE byste již měli mít vyplněný, pošlu vám další, ten již vyplníte a pošlete přílohou na výše uvedenou mailovou adresu.

Pracovní list 12.3. 2020

3) příští týden začneme spolu na dálku probírat minulý čas průběhový

 

Dějepis 7. třída

1) Pracovní list a zároveň zápis na téma PAMÁTKY GOTICKÉ ARCHITEKTURY - stáhnout, vyplnit a poslat mi přílohou na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz

Máte-li prosím možnost i vytisknout a nalepit jako zápis do sešitu

2) Dějiny udatného národa českého

 

 

Anglický jazyk 6. třída

1) zopakujte si slovní zásobu a věty k tématu TIMETABLE

2) posílám vám pracovní list, který si stáhněte, vyplňte, uložte (máte-li možnost i vytiskněte) a pošlete mi přílohou zpět na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz

3) K zopakování učiva posílám odkaz na on-line cvičení, kterými si můžete procvičit učivo k tematickému celku TIMETABLE

4) Příští týden začneme takto na dálku probírat novou látku - budoucí čas

 

Společenskovědní seminář 6. a 7. třída

Milí sedmáci a šesťáci, posílám vám kvíz o Evropské unii. Přeji hodně správných odpovědí při jeho řešení. Příští týden pošlu další práci.

 

Týden 16. - 20. března

16.3.2020

Anglický jazyk 7

Sedmáci,

1) v učebnici na straně 14, cvičení 2 máte vysvětlení minulého času průběhového, jak se tvoří, jaký děj vyjadřuje. Věnujte textu mimořádnou pozornost.

2) přečtěte a přeložte si cvičení 1 na straně 14, jedná se o prolínání dvou dějů ve smyslu "Když jsem vstoupil (minulý čas prostý), dělo se to a to (minulý čas průběhový)"

3) písemně udělejte cvičení 3 a pošlete mi vámi doma dostupnou přílohou na mail : zsdamn.foldyna@seznam.cz

V případě jakýchkoli problémů mne kdykoli kontaktujte.

Dějepis 8

Osmáci, dnes 16.3. 2020 byste měli být připraveni na vyplnění následujícího pracovního listu, ten mi vyplněný pošlete nejpozději do středy 18.3. 

Dějepis 9

prezentace  Češi za 1. světové války - prezentace , by vám měla jít spustit, udělejte si z ní zápisky do sešitu. Dále vám posílám následující odkazy, prosím o jejich pečlivé shlédnutí

1. Slavné dny - Den vzniku ČSR

2. Dějiny udatného národa českého - první odboj legie

3. Dějiny udatného národa českého - vznik ČSR

Tento týden pošlu zadání samostatné práce na výše uvedené téma.

 

 

Anglický jazyk 6

Šesťáci, někteří jste mi již poslali samostatnou práci zadanou minulý týden, někteří ne. Neodkládejte to, ať se vám práce příliš nenakupí.

1) učebnice strana 44, projděte všechna cvičení, pracujte podle zadání, učebnice strana 45, cvičení 4 - zapamatujte si tvoření budoucího času pomocí WILL

2) pracovní sešit strany 44 a 45,  a) ústně: strana 44, cvičení  3 , strana 45, cvičení 5 a 6   b) písemně strana 44, cvičení 2 a strana 45, cvičení 7.

 Práci mi prosím posílejte vámi zvolenou přílohou na mail: zsdamn.foldyna@seznam.cz  Nejpozději do středy 18.3. 2020

 

17.3. 2020

Anglický jazyk 9

Deváťáci, dnes si osvojíte správný slovosled v anglickém jazyce - WORD ORDER, model tzv. SWOMPT

pořadí slov ve větě

S - subject (podmět)        V - verb - sloveso        O - object            M - manner (způsob)         P - place (místo)        T - time (čas)

Odkazy:

1) pracovní listy Word Order 1 a Word Order 2 mi do konce týdne (20.3.) pošlete zpět na mail: zsdamn.foldyna@seznam.cz

2) online cvičení na Englishexercises.org

 

Dějepis 7

Od vás zatím v dějepise nemám příliš velkou odezvu. Poctivě se učte dle zápisů, které jste dostali a dostáváte. Dnes si zkuste vyplnit následující zadání samostatné práce na téma Lucemburkové a Karel IV. Odevzdávejte co nejdříve  ve formě přílohy na moji mailovou adresu: zsdamn.foldyna@seznam.cz.  Nejpozději do čtvrtka 19.3.2020

Ještě vám sedmáci posílám 2 prezentace k samostudiu a vyplnění pracovního listu pod názvem PAMÁTKY GOTICKÉ ARCHITEKTURY.

Evropská gotika              Gotické umění v Čechách a na Moravě

 

18.3. 2020

Dějepis 9

Deváťáci, posílám vám odkaz, ve kterém naleznete samostatnou práci na téma České země za první světové války, k vypracování nezapomeňte použít i atlas dějepisu.Zvolte si každý sám způsob vypracování a předání na mail: zsdamn.foldyna@seznam.cz

Vypracujte do pondělí 23.3.2020

Anglický jazyk 6

Šesťáci, v odkazu najdete pracovní list na upevnění a prohloubení učiva o budoucí čase

tvořeném pomocí WILL, WILL NOT = WON´T

Vypracujte do čtvrtka 19.3.2020 a pošlete mi přílohou na mailovou adresu: zsdamn.foldyna@seznam.cz

 

Anglický jazyk 7

Sedmáci si dnes upevní a procvičí pomocí pracovního listu MINULÝ ČAS PRŮBĚHOVÝ = PAST CONTINUOUS

Vyplněné mi prosím  vracejte na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz  nejpozději do pátku 20.3. 2020. Nebojte se chyb, těmi se rozumný  člověk učí.

Ještě vám posílám odkaz online cvičení na Englishexercises.org

Dějepis 8

Osmáci si dnes udělají zápisky do sešitu pomocí prezentace NAPOLEON BONAPARTE a stejnojmenného pracovního listu.

Odevzdávejte tento pracovní list (Napoleon Bonaparte) nejpozději do pondělí 23.3.2020 na mail: zsdamn.foldyna@seznam.cz

19.3. 2020

Anglický jazyk 9

Deváťáci, v klidu si vyplňujte pracovní listy WORD ORDER I a II, které jste dostali minulé dny, příští týden (23-27.3.) pošlu další pracovní listy na toto téma. Zkoušejte si ON LINE cvičení na ENGLISH EXERCISES.ORG, případně si nainstalujte DIDAKTU, odkaz úplně nahoře.

Dějepis 7

Sedmáci, posílám vám další pracovní list na prohloubení učiva o gotice na téma KULTURA VRCHOLNÉHO A POZDNÍHO STŘEDOVĚKU. 

Vyplněné mi prosím  vracejte na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz  nejpozději do úterý 24.3. 2020, kdy spolu máme další hodinu dějepisu.

 

Anglický jazyk 6

Šesťáci, zatím jsme si zopakovali tvoření budoucího času prostého (Future Simple)  pomocí WILL a WON´T . Dnes byste si měli procvičit tvoření budoucího času pomocí vazby BE GOING TO. Postupujte podle vzorové první věty. 

Vyplněné mi prosím  vracejte na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz  nejpozději do pondělí 23.3. 2020. 

Tělesná výchova 6,7,8,9 

Vzpomeňte si, jaké cviky děláme při rozcvičce a nebojte se je doma provádět, a to nejenom ve dnech. kdy máte tělocvik. Doma můžete cvičit bez roušky, navenek je lepší ji využít. Nestyďte se, rozumný člověk ji prostě nosí. A nezraňte sewink

 

20.3. 2020

Anglický jazyk 7

Sedmáci, procvičte si minulý čas průběhový (Past Continuous Tense). Dnes vám k tomu postačí tento pracovní list, který jsem vám posílal na středu, a protože si oprávněně stěžujete, že klíčová slovesa jsou psána nečitelným písmem, posílám vám nápovědu. S tou to určitě zvládnete. Nezapomeňte dopsat čísla vět do obrázků.

Vyplněné mi prosím  vracejte na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz  nejpozději do středy 25.3. 2020. 

Společenskovědní seminář 6,7

Milí šesťáci a sedmáci, po kvízu z minulého týdne dnes následuje samostatná práce, na jejíž vypracování máte opět celý týden.

pracovní list EVROPA 

Vyplněné mi prosím  vracejte na mailovou adresu zsdamn.foldyna@seznam.cz