Jdi na obsah Jdi na menu

Mateřská škola je umístěna v barevné budově základní školy. V přízemí je umístěna šatna a v 1. podlaží učebny, ložnice, sociální zařízení a výdejna. V současné době má kapacitu 52 dětí, které navštěvují 2 homogenní oddělení.

Oddělení mladších dětí:

Velký prostor je opticky rozdělen rozdílnou podlahovou krytinou na jídelnu a hernu. Zahrnuje obchod, kadeřnictví, kuchyňku a dále obsahuje nový nábytek, kde mají děti uloženy stavebnice, auta, korálky, domeček a farmu se zvířátky.

V jídelně máme k dispozici pět šestihranných stolů, každé dítě má svoji židličku, která je přizpůsobena výšce dítěte a novou skříňovou sestavu. Ložnice je rozdělená závěsem do dvou částí. První polovina je určena ke spaní, každé dítě má svoje lehátko. Ve druhé polovině je umístěno nářadí a náčiní určené k tělovýchovným činnostem a chvilkám.

Toalety s umývárnou se nacházejí na chodbě naproti mateřské škole. K hygienickému zařízení patří šest umývadel se zrcadly a šest toalet, které jsou odděleny barevnými paravány. Na věšáčku mají děti ručníky. Vše je přizpůsobeno výšce dětí.

Oddělení starších dětí:

Toto oddělení je umístěno v jedné místnosti, rozdělené kobercem na hernu a učebnu. V herně je nový nábytek s kuchyňkou, s gymnastickou sestavou, jsou zde hračky, didaktické pomůcky, stavebnice, hudební nástroje a výtvarný materiál. V učebně jsou čtyři šestihranné stoly, každé dítě má svoji židličku, ta je přizpůsobena výšce dítěte.

Děti po obědě odpočívají v herně na lehátkách s dekou a polštářkem.

Toalety s umývárnou se nacházejí na chodbě naproti mateřské škole. K hygienickému zařízení patří dvě umývadla se zrcadly, dvě toalety a dva pisoáry a sprchovací kout. Na věšáčku mají děti ručníky a každé vlastní kelímek se zubním kartáčkem. Vše je přizpůsobeno výšce dětí. Jídlo je dětem vydáváno v jídelně z podávacího okénka. Použité nádobí děti odkládají na jídelní vozík.

Zásobu pomůcek si paní učitelky doplňují pomůckami vlastní výroby, tvoří si pracovní a grafomotorické listy. Náčiní je v omezeném množství a třídy si ho navzájem půjčují. Pomůcky i hračky jsou plně využívány dětmi i pedagogy. Jejich podstatná část je umístěna tak, aby je děti dobře viděly a mohly si je samostatně brát a zároveň je dokázaly uložit.

Všichni pedagogové mohou používat vybavení základní školy – tiskárny, kopírky, interaktivní tabule, PC, kameru, televizi, DVD přehrávač, notebooky atd.

Interiér mateřské školy je vyzdoben pracemi dětí.

Zahrada mateřské školy je součástí školního areálu. Hřiště je uzpůsobeno ke sportovním aktivitám. Děti se mohou vyžít na dřevěných průlezkách, skluzavce, houpačkách, atd. Součástí zahrady je domeček a altán, ve kterém probíhají výchovně-vzdělávací činnosti. Pomůcky a nářadí na venkovní aktivity jsou uloženy v kovové chatičce. K výtvarným činnostem, hudebním činnostem i vyprávění využíváme za pěkného počasí venkovní třídu základní školy nebo posezení pod altánem. Mírné svahy v okolí školy slouží v zimě k sáňkování či bobování.

Hernu školní družiny využíváme ke sledování výchovně-vzdělávacích pořadů v televizi a na videu. K hrám i poslechu nám slouží molitanová stavebnice, která je součástí vybavení školní družiny. K pohybovým aktivitám za nepříznivého počasí slouží malá tělocvična, kde jsou rehabilitační míče, horolezecká stěna a gymnastický koberec. Knižní tituly naší knihovničky rozšiřujeme výpůjčkou knih ze školní knihovny.