Jdi na obsah Jdi na menu

STARŠÍ ZPRÁVY

 

INFO pro 8. ročník 2019/2020

ZÁVĚR ŠKOLNÍHO ROKU- protože pan ministr povolil konání akcí, rozhodli jsme se, abyste nepřišli o tradiční konec školního roku, že ve STŘEDU se bude konat MEZITŘÍĎÁK a VYBÍJENÁ a ve ČTVRTEK- DĚTSKÝ DEN. Účast není povinná, je třeba se nahlásit předem a mít ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ. 

Kdo by se chtěl účastnit ve středu tradičního MEZITŘÍĎÁKU NEBO VYBÍJENÉ- prosím nahlásit družstva, tak jak jste již roky zvyklí- název, barva triček. 

INFORMACE NAJDETE POD AKTUÁLNĚ https://www.zsdamnikov.cz/clanky/aktualne.html

15.6. Dobrý den, zítra se sejdeme ve 13:00 hodin pod altánem na obecním hřišti. Samozřejmě, kdo může. Vyfotíme se, chvíli si popovídáme. Kdo nechodí do školy, je třeba si vyzvednout věci jako tělocvik a výtvarka, nejlépe zítra před tou 13 hodinou, kdy budu ve škole přítomná. Děkuji Lenka Čápová

Zpráva pro žáky kteří nastupují dne 9.6. do školy. Při vstupu do školy musíte mít vyplněné a podepsané Čestné prohlášení, které je ke stažení na stránkách školy, nebo jste si ho mohli vyzvednout ve škole. Vstup do školy je hlavním vchodem a to v 7:27, nutné dodržet tento čas. S sebou sešity, psací potřeby, sáček na uschování roušky. Protože neprobíhá výuka, ale jedná se o konzultace, je tedy nutné mít nachystané dotazy, co nebylo jasné při domácí výuce, co potřebuji dovysvětlit, na co se chci zeptat. Konec konzultací je ve 12:20. 

ROZVRH: ČJ, AJ, M, D, CH/F, P

 

Od 8. června by mohli k výuce do školy nastoupit dobrovolně i žáci 2. stupně. Zatím Vám nemohu poskytnout konkrétní informace, neboť nepřišly konkrétní pokyny a podmínky od MŠMT. Jakmile dokument prostudujeme, dám Vám vědět, zda a za jakých podmínek by se žáci mohli do školy vrátit. Děkuji Vám za trpělivost a pochopení Lenka Čápová

Vážení rodiče, 

zajistili jsme pro Vás přednášku o bezpečném chování na internetu dne 27.5. od 18 hod. Odkaz na přednášku: https://www.youtube.com/channel/UC6xEyH_wJV37wa4oYI_6-6wŠkolit bude Ing. Viktor Janouch,Ph.D., případné otázky mu lze pokládat písemně i během přednášky do chatu. Přednáška je online, je nutné se přihlásit v danou dobu. Děkuji Lenka Čápová

ONLINE ŠKOLA PO SKYPE- ČESKÝ JAZYK-úterý 17:30 a 18:00

                                             - MATEMATIKA- pondělí a středa 10:30 a 18:30

                                             - ANGLIČTINA- pátek-čas dle domluvy s paní učitelkou

Každé úterý v dopoledních hodinách jsem přítomna ve škole s žáky deváté třídy. Prosím tedy, Vaše dotazy  vyřešíme následně v odpoledních hodinách a při večerní online výuce, která zůstává. Děkuji Lenka Čápová


vkládáme odkaz na výukové programy ZDE

knihovny jsou nyní zavřené, ale zde najdete spoustu knih online https://www.databazeknih.cz/eknihy-zdarma-ke-stazeni

Český jazyk 8. ročník

učivo k výuce najdete na stránkách https://www.skolavpyzamu.cz/damnikov-/osmicka/1

Dobrý den Vážení rodiče, milí žáci

ráda bych Vám sdělila svůj postoj k současnému stavu a  domácí přípravě. Mohla bych denně posílat mnoho úkolů, mám ale dojem, že to co nyní hoří a potřebuje rychlé řešení je nákaza koronaviru, nikoli škola. Myslím si, že nyní nás učí život sám a je to daleko důležitější. Učíme se nyní solidaritě, toleranci a trávit spolu více času. Využijte toho proto jako rodiny. Až další dny možná ukážou, že je potřeba něco jiného, než nahrnout na naše žáky kupu učení. Odpočiňte si, zpomalte, vyřešte sami sebe, zorientujte se v nové situaci. Nebojte se, škola a učivo je teď to poslední, co by nás mělo tížit, vše vyřešíme, až nastane ten správný čas. Děkuji Vám za spolupráci, dejte mi vědět, že jste všichni v pořádku a máte se relativně fajn. Přeji Vám na další dny pevné zdraví a klid. Mějte se všichni hezky, myslím na Vás, s pozdravem Lenka Čápová

učebnice od nové školy které používáme ve výuce i můžete stáhnout v interaktivní podobě, jsou zde i pracovní listy https://www.nns.cz/download/index.php

 

INFO pro 9. ročník český jazyk

Pro všechny, kteří se zapsali na školní konzultace -

Do úterý prosím pro příchozí doplnit zadané úkoly z čj a nachystat si dotazy ke konzultaci, učivo, které vám není jasné, děláte v něm chyby. Přineste si i vše, co jste doposud doma do českého jazyka dělali, například vytištěné testy, sešity, kam si píšete, pracovní listy, do kterých pracujete, přečtené knihy, nebo zápisy z nich apod. Těším se na vás. 

20.4. od dnešního dne máte ode mne úkoly ve škole v pyžamu https://www.skolavpyzamu.cz/damnikov-/9-/12hotové úkoly vkládejte prosím sem, přímo k danému cvičení. Napište vždy, kolik jste měli chyb, jak se vám úkol vypracovával, co vám nejde, čemu nerozumíte. Ode mne zde budete mít odpověď a případně i hodnocení.  Děkuji Lenka Čápová 

14.4. pravopisné cvičení na dnešní den https://www.skolasnadhledem.cz/game/777  napiš mi kolik jsi měl chyb a v čem chybuješ, děkuji

Test DRUHY RÝMŮ - druhy rýmů.pdf napište mi druhy rýmů do e-mailu. Stačí napsat např. 1-přerývaný.....

KDO ZAPOMNĚL DRUHY RÝMŮ: druhy rýmů prezentace.ppt

knihovny jsou nyní zavřené, ale zde najdete spoustu knih online https://www.databazeknih.cz/eknihy-zdarma-ke-stazeni

Přeji Vám všem pěkné velikonoční prázdniny a hodně sluníčka, potřebujeme ho. Máme z něho hodně vitamínu D a ten je jak známo výborný na imunitní systém. Děkuji všem za odevzdané slohy. O výuku online prý nemáte příliš zájem, takže se s ní nevnucuji, věřím, že se pilně chystáte na přijímací zkoušky. Přesto Vám nabízím, že pokud cokoli potřebujete ozvěte se e-mailem a domluvíme se. Děkuji Lenka Čápová

Děkuji těm, kteří se mi ozvali, moc si toho vážím. 

Opakování k přijímacím zkouškám- pokud na cokoli narazíte, co budete potřebovat vysvětlit, nebo něčemu nerozumíte, neváhejte mi napsat na zsdamn.capova@seznam.cz a určitě se společně domluvíme třeba na nějakém online připojení. Jinak vás nechci v současné době zahlcovat příliš úkoly, procvičujte si, co vám nejde, internet je plný online cvičení, učebnic i pracovních listů s řešením. Děkuji Lenka Čápová

 ► https://www.scio.cz/pro-deti-a-rodice/procvicovaci-testy.asp?detailPolozkyID=1455

Některé www stránky k procvičování učiva, příprava na přijímací zkoušky

INFO pro 8. ročník 2019/2020

ONLINE ŠKOLA PO SKYPE- ČESKÝ JAZYK-úterý 17:30 a 18:00

                                             - MATEMATIKA- středa 10:30 a 18:30

                                             - ANGLIČTINA- pátek-čas bude upřesněn

 
vkládáme odkaz na výukové programy ZDE

knihovny jsou nyní zavřené, ale zde najdete spoustu knih online https://www.databazeknih.cz/eknihy-zdarma-ke-stazeni

Český jazyk 8.ročník

14.4. kdo zmeškal, nebo nemohl na online výuku, probíralo se https://skolaposkole.cz/storage/app/media/Druhy%20VV.pdf

https://www.skolasnadhledem.cz/game/790

https://www.skolasnadhledem.cz/game/346

 

 

20.4. Všichni byste měli mít již hotové krátké úvahy, kdo tak neučinil, prosím o odevzdání. Budeme navazovat v zítřejší online výuce. Děkuji 

14.4. máme online výuku přes skype - budeme opakovat pravopis velkých písmen a dále vedlejší věty

8.4. Domnívám se, že si všichni zasloužíme trochu toho odpočinku a jarního sluníčka, takže si užijte velikonoční prázdniny. Budu ráda, když se vrhnete na čtení nějaké knížky, nebo zhlédnete zajímavý film, o kterém budete moci vyprávět. Komu se zalíbilo pečení, posílám recept, třeba se zase něco nového naučíte, je to nepovinné, ale těším se na Vaše díla ve fotkách. Děkuji všem. VELIKONOČNÍ VLÁČNÝ MAZANEC.docx

6.4. děkuji všem za odevzdané slohy, byla to nádhera, škoda, že to člověk nemůže ochutnat, práce s textem se vám dařila a zase jste se naučili něco nového, díky za to, kdo ještě sloh nemá, těším se v týdnu

1.4. děkuji všem, kteří se dnes účastnili výuky online. Zopakovali jsme pravopis přídavných jmen a vyzkoušeli jsme cvičení určování vedlejších vět. Bohužel online výuka ve "škole v pyžamu" ještě nefunguje, jak bychom chtěli, musíme tedy přes skype. Někteří z vás přestali úplně pracovat, chybí odevzdané úkoly z ČJ, M i AJ důležitých předmětů. Pokud to nestíháte, je toho na vás moc, prosím, ozvěte se, pokud nekomunikujete, nemůžu vědět, co se děje. Snad jste všichni v pořádku a zdraví. Děkuji Vám Lenka Čápová

vkládáme odkaz na výukové programy ZDE

knihovny jsou nyní zavřené, ale zde najdete spoustu knih online https://www.databazeknih.cz/eknihy-zdarma-ke-stazeni

Český jazyk 8.ročník

14.4. kdo zmeškal, nebo nemohl na online výuku, probíralo se https://skolaposkole.cz/storage/app/media/Druhy%20VV.pdf

https://www.skolasnadhledem.cz/game/790

https://www.skolasnadhledem.cz/game/346

14.4. dnes máme online výuku přes skype - budeme opakovat pravopis velkých písmen a dále vedlejší věty

8.4.  při online výuce jsme probrali nový slohový útvar úvaha, pracovní listy k tomuto zde ÚVAHA.docxJAK NA ÚVAHU.docx

úkol- vyber si nějaký citát o přátelství a napiš k němu kratičkou úvahu do 10 vět, proč sis to vybral, čím tě zaujal, co si o něm myslíš- odeslat na "škole v pyžamu" k opravě, kdo nemá tak do e-mailu, děkuji

6.4. pro studenty, připomeň si přívlastek volný a těsný a vyzkoušej doplnit čárky, pokud se nedaří, klidně se ozvi https://www.umimecesky.cz/psani-carek-veta-jednoducha-privlastek-volny-a-tesny-3-uroven/574

pro nestudenty něco lehčího- pravopis, opakování shoda podmětu s přísudkem https://www.onlinecviceni.cz/exc/pub_list_exc.php?action=show&class=5&subject=%C4%8Cesk%C3%BD%20jazyk&search1=05.+Podm%C4%9Bt+a+p%C5%99%C3%ADsudek&topic=01.+Shoda+p%C5%99%C3%ADsudku+s+podm%C4%9Btem+%281%29#selid

3.4. Sloh- popis pracovního postupu, nejlépe do pondělí sloh- popis pracovního postupu.docx

2.4. na dnes máme pravopisné cvičení, vyplňte, nechte si zkontrolovat a počet chyb mi pošlete na škola v pyžamu, díky https://www.pravopisne.cz/2015/05/procvicovani-koncovek-pridavnych-jmen-pravokviz/

31.3. dnes se podívejte na ČJ DIDAKTA 1 a vyzkoušejte si druhy vedlejších vět, napište mi poté na skype, nebo do e-mailu, jak se vám dařilo, případně v čem vidíte problém.

Děkuji 

Kdo by neměl staženou DIDAKTU, může procvičovat třeba zde https://www.umimecesky.cz/rozbory-vedlejsi-vety-souhrn-1-uroven/2887

26.3. chci Vám říct, že jste úžasní. Kromě toho, že plníte zadané úkoly, učíte se nyní ještě daleko víc do života. Není to vůbec jednoduché,rozvrhnout si učivo, co je důležité nyní, co potom, co kdy a kam odevzdat, učíte se komunikovat s kamarády, s učiteli, učíte se zvládnout nové technologie, učíte se, jak naložit s časem, jak si vše zorganizovat. Učíme se všichni a za pochodu i já, každý den přichází něco nového, hledáme neustále cestu a jsme na ní. Nezapomínejte, že "otázka, je víc než odpověď". Jste skvělí. Díky za to.  

Materiály k výuce na příští týden. Prosím, prostudovat. Děkuji. 

přehled vedlejších vět.doc - pracovní list s vedlejšími větami. další info učebnice čj str. 19 a 20

http://www.ucirna.cz/cestina/skladba_zakladni_pojmy.php - je zde pěkně vysvětleno

https://www.youtube.com/watch?v=9Pv20AswYQE - vysvětlení některých vět, jak se ptát

Dobrý den Vážení rodiče, milí žáci

ráda bych Vám sdělila svůj postoj k současnému stavu a  domácí přípravě. Mohla bych denně posílat mnoho úkolů, mám ale dojem, že to co nyní hoří a potřebuje rychlé řešení je nákaza koronaviru, nikoli škola. Myslím si, že nyní nás učí život sám a je to daleko důležitější. Učíme se nyní solidaritě, toleranci a trávit spolu více času. Využijte toho proto jako rodiny. Až další dny možná ukážou, že je potřeba něco jiného, než nahrnout na naše žáky kupu učení. Odpočiňte si, zpomalte, vyřešte sami sebe, zorientujte se v nové situaci. Nebojte se, škola a učivo je teď to poslední, co by nás mělo tížit, vše vyřešíme, až nastane ten správný čas. Děkuji Vám za spolupráci, dejte mi vědět, že jste všichni v pořádku a máte se relativně fajn. Přeji Vám na další dny pevné zdraví a klid. Mějte se všichni hezky, myslím na Vás, s pozdravem Lenka Čápová

učebnice od nové školy které používáme ve výuce i můžete stáhnout v interaktivní podobě, jsou zde i pracovní listy https://www.nns.cz/download/index.php

 - 

17.3. 2020

 - do literatury shlédni- film Oliver Twist -  https://www.youtube.com/watch?v=hdaBqNoj0TQ

- Větné členy- pracovní list-dopsat značky a poslat zpět ke kontrole Větné členy

- Sloh- Příběh mého jménaPracovní list-příběh mého jména

►  Německý jazyk- slovní zásoba můj dům 

►  Přírodopis- referát- najdi si jeden smysl, který tě zaujme a napiš referát, může to být prezentace, word, nebo i v ruce- informace v učebnici, na internetu

trávicí soustava -opakování shlédni video

INFO pro 9. ročník český jazyk

20.4. od dnešního dne máte ode mne úkoly ve škole v pyžamu https://www.skolavpyzamu.cz/damnikov-/9-/12, hotové úkoly vkládejte prosím sem, přímo k danému cvičení. Napište vždy, kolik jste měli chyb, jak se vám úkol vypracovával, co vám nejde, čemu nerozumíte. Ode mne zde budete mít odpověď a případně i hodnocení.  Děkuji Lenka Čápová 

14.4. pravopisné cvičení na dnešní den https://www.skolasnadhledem.cz/game/777  napiš mi kolik jsi měl chyb a v čem chybuješ, děkuji

Test DRUHY RÝMŮ - druhy rýmů.pdf napište mi druhy rýmů do e-mailu. Stačí napsat např. 1-přerývaný.....

KDO ZAPOMNĚL DRUHY RÝMŮ: druhy rýmů prezentace.ppt

knihovny jsou nyní zavřené, ale zde najdete spoustu knih online https://www.databazeknih.cz/eknihy-zdarma-ke-stazeni

Přeji Vám všem pěkné velikonoční prázdniny a hodně sluníčka, potřebujeme ho. Máme z něho hodně vitamínu D a ten je jak známo výborný na imunitní systém. Děkuji všem za odevzdané slohy. O výuku online prý nemáte příliš zájem, takže se s ní nevnucuji, věřím, že se pilně chystáte na přijímací zkoušky. Přesto Vám nabízím, že pokud cokoli potřebujete ozvěte se e-mailem a domluvíme se. Děkuji Lenka Čápová

 

27.3. Sloh- Všechno zlé, je pro něco dobré- úvaha-odevzdat do středy na můj e-mail. Děkuji všem za odevzdání pravopisu. 

 

Děkuji těm, kteří se mi ozvali, moc si toho vážím. 

Opakování k přijímacím zkouškám- pokud na cokoli narazíte, co budete potřebovat vysvětlit, nebo něčemu nerozumíte, neváhejte mi napsat na zsdamn.capova@seznam.cz a určitě se společně domluvíme třeba na nějakém online připojení. Jinak vás nechci v současné době zahlcovat příliš úkoly, procvičujte si, co vám nejde, internet je plný online cvičení, učebnic i pracovních listů s řešením. Děkuji Lenka Čápová

 ► https://www.scio.cz/pro-deti-a-rodice/procvicovaci-testy.asp?detailPolozkyID=1455

Některé www stránky k procvičování učiva, příprava na přijímací zkoušky

ONLINECVIČENÍ

UMÍM ČEŠTINU

MOJE ČEŠTINA

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY Z PŘEDCHOZÍCH LET

PRAVOPIS

PSANÍ N,NN

VELKÁ PÍSMENA

PŘEDPONY S-Z-VZ

SLOVNÍ DRUHY

Ě,NĚ

PSANÍ J,JJ

DRUHY PŘÍDAVNÝCH JMEN 

STUPŇOVÁNÍ PŘÍDAVNÝCH JMEN 

TVOŘENÍ PŘÍDAVNÝCH JMEN

ZÁJMENA-DRUHY

MĚ,MNĚ

S SEBOU, SEBOU

SLOVNÍ ZÁSOBA

LITERATURA

ČTENÍ S POROZUMĚNÍM

DIKTÁTY K PŘIJIMAČKÁM